GÜNCEL:
İlker BARLI

İlker BARLI

Odalarda Seçim Rüzgarları Esmeye Başladı

Türkiye’nin genelinde olduğu gibi Kayseri’de de oda seçimleri heyecanı başlamış bulunuyor. Şehrimiz açısından son derece kritik önemi bulunan Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Odası yıl sonuna doğru yeni başkanlarını ve meclislerini seçecek. Kayseri Sanayi Odası’nda mevcut başkan Mehmet Büyüksimitçi şuan için başkanlığa tek aday gibi görünüyor. Başkan Büyüksimitçi’nin son derece zor bir dönemde devralmış olduğu başkanlık koltuğunda göstermiş olduğu yapıcı ve pozitif tavırlarının üyelerce takdir görmesi neticesinde başkanın yeni dönemde de görevine devam etmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Öte yandan Kayseri Ticatet Odasın’da seçim rüzgarları Kayseri Sanayi Odasına kıyasla çok sert geçeceğe benziyor. Mevcut başkan Mahmut Hiçyılmaz yeni dönemde de başkanlığa talip olduğunu yaptığı basın toplantısı ile açıkladı. Başkan Hiçyılmaz’ın rakibi olarak Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Ömer Gülsoy’da başkanlık seçimlerinde bende varım diyerek adaylığını açıklamış bulunuyor.

Mevcut başkan Mahmut Hiçyılmaz başkanlığı döneminde Kayseri için önemli projelere imza attı. En önemli projesi de 2017 Temmuz ayı sonunda hayata geçirilmiş olan KTO’nun yeni hizmet binası. Yeniden adaylığını düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile kamu oyuna duyuran başkan Hiçyılmaz’ın yeni döneme dair Kayseri Ticaret Üniversitesi, Kayseri Ticaret Akademisi gibi dikkat çekici projeleri göze çarpıyor.

Kayseri’nin yetiştirdiği önemli iş adamlarından olan ve halen KTO Meclis Başkanlığı görevini sürdürmekte olan sayın Ömer Gülsoy’da başkanlığını basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladı ve bir seçim irtibat bürosu kurdu. Destek için sivil toplum kuruluşları ziyaretleri gerçekleştiren Ömer Gülsoy’a en önemli desteklerden birisi ASKON Kayseri şubesi tarafından geldi. ASKON Kayseri şubesi başkanı Ali Özcan almış oldukları yönetim kurulu kararı ile ASKON Kayseri Şubesi’nin tüm üyeleri ile seçimlerde Ömer Gülsoy’un yanında yer alacağını beyan etti. Ömer Gülsoy’un uzlaşmacı ve pozitif kişiliğinin bu desteklerde etkili olduğu tartışılmaz. Her şeyden önce sayın Gülsoy tüm üyeler nezdinde saygı gören önemli bir iş adamı.

Mevcut başkan Mahmut Hiçyılmaz başkanlık döneminde güzel işlere imza attı ama bir haylide yıprandı makamında. Ömer Gülsoy ise yeni bir soluk, yeni bir heyecan olarak dikkat çekiyor. Sonuç itibari ile kazanan her kim olursa olsun kazanan Kayseri olsun. Yeni dönemde Kayseri’mize yapılması gereken daha çok proje var. Bizde Kayseri Ekonomi ve Ticaret gazetesi olarak tüm başkan adaylarımıza şimdiden bol şans diliyoruz.

Bu köşe yazısı 1931 kez okundu