GÜNCEL:
İlker BARLI

İlker BARLI

Erken Seçimin Getirdiği Bahar Havası

Sizlerin de bildiği gibi ülke olarak 24 Haziran 2018 tarihinde sandık başına gideceğiz. Şahsen erken seçimin ekonomiye etkisinin olumlu olacağını düşünüyorum. Önümüzü bir an önce görmekte fayda var. Yeni sistemin ivedi bir şekilde kurulması ile öngörülebilirlik ve sürdürülebilirlik anlamında olumlu adımlar atılacak. Özellikle komşu ülkelerde yaşanan sorunlar ister istemez bizi de etkiliyor. Ülkemiz aleyhinde çalışan dış mihraplar bizi de bu girdabın içerisine çekmeye çalışıyorlar ve bu çabalarında da kısmen başarılı oluyorlar. Birlik ve beraberlik ruhumuzu özellikle bu zor günlerde bozmamamız lazım. Kendi yolumuzu, hiçbir dış güce bağlı kalmaksızın artık kendimiz çizmeliyiz ve kendi bağımsız kararlarımızı verebilmeliyiz. Tüm bu sebeplerle erken seçimin faydalı olacağını düşünüyorum ve kararlılıkla yeni sisteme geçilmesinin zaruri bir hal aldığı kanaatindeyim.

Erken seçim kararı alınması ile birlikte Başbakanımız sayın Binali Yıldırım “Bahar Müjdesi” verdi. Açıklanan bu bahar müjdesini ekonomi ve ticaretimize olumlu yansımaları olacaktır. Peki bu bahar müjdesi paketinin içinde neler var gelin birlikte bakalım isterseniz:

-Emeklilere İkramiye (Ramazan ve Kurban bayramları öncesi emeklilere biner lira ikramiye verilecek

-Üniversite öğrencilerine af (Kaydı silinen öğrencilere tekrar kayıt fırsatı verilecek)

-Vergi ve prim ödemeleri (Vergi ve prim alacakları yeniden yapılandırılacak)

-Yaşlılık aylığı artıyor (266 lira olan yaşlılık aylığı 500 liraya çıkarılacak)

-İmar barışı (Yaklaşık 12 milyon konutun mülkiyet, imar ve ruhsat sorunu çözülecek)

-BAĞ-KUR borcu olanlara da sağlık hizmeti (BAĞ-KUR borcu olan esnaf sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek)

Gördüğünüz gibi toplumun gencinden yaşlısına tüm kesimlerini ilgilendiren bu hayati kararlar ekonomimize canlılık katacak ve vatandaşlarımızda iç huzur sağlayacak. Erken genel seçimle yeni sisteme geçilince güçlü Türkiye’nin ilk adımları atılmış olacak. Bahar müjdesi aslında gelecek günlerin güzelliklerle birlikte geleceğinin habercisi. Güçlü Türkiye hayalinin gerçekleşmesine çok az kaldı.

Bu köşe yazısı 1978 kez okundu