GÜNCEL:
İlker BARLI

İlker BARLI

Nisan Ayı, Seçim Ayı

2017 yılsonunda yapılacakken Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu karar sonrası 2018 Nisan ayına ertelenen Oda seçimleri için süreç işlemeye başladı nihayet. Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) seçimleri 1 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi. KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’nin tek liste halinde katıldığı seçimlerde, 25 meslek grubundan 127 firma meslek komitesine, 51 firma ise meclis üyeliğine seçildi. Sayın başkanı ve yeni yönetimi Kayseri Ekonomi & Ticaret Gazetesi olarak tebrik eder, yeni dönemde görevlerinde başarılar dileriz.

Gazetemizin yayınlandığı tarihlerde yani 07 Nisan Cumartesi günü Kayseri Ticaret Borsası seçimleri de gerçekleştirilmiş olacak. Tıpkı KAYSO’da olduğu gibi Kayseri Ticaret Borsası’nda da mevcut başkan Şaban Ünlü tek liste halinde seçimlere katılacak ve 2005 yılından bu yana yürütmüş olduğu başkanlık görevine yeni dönemde de devam edecek. Şimdiden başkan Şaban Ünlü’yü ve oluşacak yeni yönetimini tebrik eder, şehrimiz için hayırlı olmasını dileriz.

14 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan ve sonucu tüm Kayseri iş dünyası tarafından merakla beklenen Kayseri Ticaret Odası seçimlerinde ise sizlerin de bildiğiniz gibi 2 aday yarışacak. Mevcut Başkan Mahmut Hiçyılmaz ve mevcut Meclis Başkanı Ömer Gülsoy arasında kıyasıya geçecek bir seçim yarışı yaşanacak. STK’ların, esnafların ve üyelerin çoğunluğu Ömer Gülsoy’u destekleyeceklerini açıkladılar. İvme ve rüzgarlar Ömer Gülsoy’un lehine esiyor. Bizde gazetemiz adına; her iki adaya da kıyasıya geçecek başkanlık seçimlerinde başarılar dileriz. Kazanan her kim olursa olsun şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Ay sonunda odalarımızda seçim yarışı bitmiş olacak ve odalarımızın yeni yönetim kadroları belirlenmiş olacak. Ülke olarak son derece kritik günlerden geçtiğimiz bu günlerde belirsizliklerin ortadan kalkacak olmasıyla kazanan hem ülkemiz hem de şehrimiz olacak. Seçilecek oda yönetimlerine büyük görev düşüyor. Çünkü iş dünyasının acil olarak çözülmesi gereken çok fazla sorunu var. Umarız iş dünyasının beklediği bu çözüm arayışları için gerekli adımlar ivedi bir şekilde atılır ve güneşli, güzel günler aralanır. Yeni dönem, yeni yönetimler ve yeni başkanları hepimiz için hayırlı olsun…

Bu köşe yazısı 2138 kez okundu