GÜNCEL:
İlker BARLI

İlker BARLI

Güneşli ve Güzel Günler Göreceğiz

Kayseri Ekonomi & Ticaret Gazetesi’nin 12. sayısı ile karşınızdayız. Büyük bir heyecanla başladığımız bu serüvende 1. yılımızı doldurmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bir yıllık dönem içerisinde Kayseri iş dünyasının aynası olmaya çalıştık. Ayrım yapmaksızın odaların, borsaların, derneklerin, firmaların, esnafın, kadın girişimcilerin, belediyelerin, yöneticilerin ve çalışanların sesi olmaya gayret gösterdik. Türkiye’de ve Kayseri’de ekonomide yaşanan gelişmelerin özellikle pozitif yönlerini ön plana çıkararak piyasalara moral ve motivasyon sağlamaya çalıştık. Bardağın hep dolu tarafı ile ilgilendik. Ülkemize, şehrimize, iş dünyasına, ahi kültürümüze, değerlerimize hep inandık ve güvendik. Yolumuza taş koymaya çalışanlarda oldu elbet. Ama biz yılmadan ve inatla daha çok çalışarak gazetemizi hep daha iyi hale getirmeye çalıştık. Siz değerli okuyucularımızdan gazetemizle ilgili aldığımız güzel geri bildirimler ve olumlu eleştiriler doğru yolda olduğumuza dair bizi daha da çok inandırdı ve motivasyonumuzu artırdı. Gazetemizi ilgiyle takip eden, bize güç veren tüm dostlarımıza ve okuyucularımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Gelelim sıcak gündem konusuna. 24 Haziran genel seçimlerine çok az bir zaman kaldı. Tarih yaklaştıkça seçim rekabeti de kızışmaya başladı. Partilerin milletvekili adayları belli oldu. Şimdiden tüm adaylara başarılar dileriz. Seçimler yaklaştıkça özellikle kurlarda meydana gelen yükseliş, ekonomimize vurulmak istenen darbeleri gün yüzüne çıkarıyor. Tüm iş dünyası top yekün, birlik ve beraberliğini koruyarak, mevcut yatırımlarına ve işlerine devam etmek zorunda. Kurlarda yaşanan bu anormal yükselişler elbette maliyet artışlarına sebebiyet veriyor. Ama krizlere alışkın olan ve kriz yönetiminde neredeyse dünyanın en başarılı iş adamlarına sahip olan ülkemiz ve şehrimiz elbette bu zor günlerinde hakkından gelmeyi başaracaktır. Seçimler sonrasında bulanık suların berraklaşması ile birlikte her şey normale dönecek ve daha da güçlü yatırımlarla girişimcilerimiz kaldıkları yerlerden işlerine devam edecektir. Biz buna canı gönülden inanıyoruz.

Son olarak geçtiğimiz ay yapılan oda ve borsa seçimlerine de değinmek istiyorum. Geçen ay yapılan seçimler neticesinde oda ve borsa yönetimlerinde önemli değişiklikler yaşandı. KAYSO başkanı Mehmet Büyüksimitci, tek liste ile girdiği seçimlerde güven tazelerken, Kayseri Ticaret Borsa’sında Recep Bağlamış yeni başkan olarak göreve seçildi. En önemli rekabetin yaşandığı Kayseri Ticaret Odası seçimlerinde ise Ömer Gülsoy, rakibi Mahmut Hiçyılmaz’a ciddi bir fark atarak Kayseri Ticaret Odası’nın yeni başkanı oldu. Tüm başkanlarımızı tebrik eder ve görevlerinde başarılar dilerim. Bu yeni dönemin Kayseri iş dünyası için hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Kayseri ekonomisinde çözüm bekleyen birçok husus var. Başkanlarımızın iş dünyasında ki paydaşları ile uyum içerisinde çalışarak tüm bu sorunların üstesinden geleceğine ve Kayseri ekonomisinin hak ettiği güzel yerlere ivedi bir şekilde geleceğini olan itimadımız tam. Güzel ve güneşli günler Kayseri’yi bekliyor. Bizler inandık, sizleri de inandırmaya var gücümüzle çalışacağız…

Bu köşe yazısı 2001 kez okundu