GÜNCEL:

KTO Başkanı Ömer Gülsoy: “Dövizle Değil İşimizle Meşgul Olmalıyız”

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, oda binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündemdeki konuları değerlendirdi.

Ekonomideki durağanlık karşısında vatandaşın devletin yanında olduğunu, üyelerinin "bu sene para kazanmasak da olur" düşüncesinde olduğunu belirten Başkan Ömer Gülsoy, “Türkiye'ye yönelik ekonomik saldırı düzenleniyor, bir dayatmayla Türk kanunlarının hiçe sayılmasını asla kabul etmiyoruz. Bu saldırılara yerli ve milli bir duruşla karşılık vereceğiz. Dövizin bu kadar yükselmesinin hiçbir ekonomik dayanağı yok. 2018 yılbaşında 3,80 lira olan doların şu an 6,50 seviyesinde seyretmesinin bizim ekonomimizdeki yaşanan gelişmelerle hiçbir bağlantısı yok. Bu resmen ekonomik bir saldırıdır. Ülkemize olan, dış güçler dediğimiz, emperyalistlerin, ABD'nin dayatmalar neticesinde olan döviz ataklarıdır. Bundan da devlet millete güvenerek millet de devlete güvenerek bu güven içerisinde alnımızın akıyla çıkacağız” dedi.

 

Dövizle yapılan alışverişlerin sona erdirilmesinin önemine işaret eden Gülsöy, dövizin ve doların Türk literatüründen çıkartılması gerektiğini ifade etti. Gülsoy, alınan ekonomik önlemlerin yerinde olduğunu ve mücadeleye devam edilmesi gerektiğini dile getirerek şöyle devam etti:

 

"Ekonomik dalgalanmanın bir süre sonra sona ermesini bekliyoruz. Bizim dövizle değil işimizle haşır neşir olmamız gerekiyor. Biz inanan ve şükreden bir toplumuz. Ekonomide sıkıntı, durağanlık var ama hiç kimsenin de fazla bir şikayeti yok. Vatandaş, 'Devletimin yanındayım' diyor. Biz 'Bu sene para kazanmasak da olur' diyoruz. Yüzde 10 zarar etsem ne olacak. Yeter ki ülkeme bir şey olmasın. Bütün esnafımız, bütün üyelerimiz aynı duygu ve düşüncede."

Bu haber 2682 kez okundu